Holistická výživa

Nabízím vzorové i na míru pro klienta vypracované jídelníčky s rozpracovanými recepty dle zásad holistické výživy.

Co to pro mě znamená? Je to cesta, jak co nejpřirozeněji vyladit svou váhu, hormony, výživu a zdraví. Jsem přesvědčena, že jediný způsob, jak dosáhnout optimálního zdraví a zdolat choroby, je změnit životní styl a svoje současné stravování, které vás do potíží dostalo.

Holistická výživa je pro mě kombinace stravy, bylin, vitamínů a minerálů, které vedou k PREVENCI, případně jsou nápomocny při léčbě chronických nemocí.

Svým klientům doporučuji nakupovat základní suroviny s ověřených zdrojů původu převážně s regionální dostupností. Stojí za to si najít svého farmáře, zelináře, pekaře, uvařit si z nakoupených kvalitních surovin kvalitní a energeticky vyvážený pokrm, který přispívá k vašemu trvalému zdraví. Věřte, že vy a vaši blízcí za to stojíte, a vaše úsilí je vám odměněno v podobě spokojeného života bez alergií, chronických metabolických nemocí, zánětů, hormonální vyrovnanosti a času stráveného v ordinacích lékařů, peněžních prostředcích ušetřených za trvalou substituci léků.

Příklady z mé praxe, aneb co můžete v doporučeních očekávat:

Žena v období klimakteria trpící návaly horka a pocením. Mezi doprovodné projevy patří bušení srdce a napětí v prsou, zvyšování suchosti kůže a sliznic, zvýšené zadržování vody, bolesti v dolní části zad.

Mé doporučení ve stravě: Ve stravě se vyvarovat jídlům s ostrou kořeněnou chutí, pití kávy, alkoholu a kouření. Ubrat bílkoviny živočišné povahy (nechat ryby, krůtu, kuře), minimalizovat bílé pečivo a pečivo ze zmrazeného polotovaru, průmyslově zpracované sladkosti. Zařadit zeleninové vývary z kořenové zeleniny, denně hrst opražených semínek (slunečnice, len, dýně) a ořechů (vlašáky, pekany, kešu). Kokosové mléko, přepuštěné máslo, upřednostnit obiloviny (slzovka, pohanka, kernotto, quinoa) před brambory, 2x týdně zařadit luštěniny. Popíjet zelený čaj s jasmínem nebo olivovým listím 2x denně, v průběhu dne teplou vodu.

Mé další doporučení: alespoň 3x týdně 40 minut procházky v přírodě (ideál denně), dechová cvičení, protáhnutí těla (5 tibeťanů), chodit spát do 22 hodiny. 2x týdně koupel s polévkovou lžící olivového oleje a 5 kapkami esenciálního oleje Sladký pomeranč.

Máte pocit, že tyto změny jsou pro vás velmi náročná a nevíte je do svého nabitého denního programu zařadit?

I v tomto případě vám budu nápomocna a v průběhu osobní, on-line poradny nebo víkendového kurzu vám ukážu, jak na to. Na vás zůstane to poslední a nejdůležitější, PRAXE.

„Vezmi mě za ruku. Půjdeme. Jenom půjdeme. Vychutnáme si chůzi bez myšlenek na to, že někam dojdeme.“

– Thich Nhat Hanh 

Se mnou to zvládnete, Barbora