Proč je Úzkost projevem Strachu a proč Láska mlčí.

Úzkostné stavy jsou za některých okolností naprosto zdravou reakcí. Je normální pociťovat lehkou úzkost před náročným pohovorem, zkouškou. Nutí nás k přípravě na akci. Pro rodiče je normální pociťovat tento stav, jestliže se dítě opozdilo s návratem domů. Z úzkosti se stává problém pouze v případě, když je nadměrná. V případě, že se tato reakce prodlužuje nebo není přiměřená, když prožíváme úzkost bez objektivních vnějších důvodů k ní, pak je to vážný problém a musí se léčit.

Úzkostné stavy vedou k mnoha fyzickým symptomům. Od tuhnutí svalů, přes problémy s trávením, migrénou, alergií či nespavosti, až po srdeční choroby. Odtud je jen krůček k mnoha dalším vážným nemocem. Úzkost se dotýká 4 čakry, která nemá emocionální filtr. Bez jakýchkoli zábran nás paralyzuje téměř ve všech energetických centrech, které následně nedokážou zásobovat energii vnitřní orgány. Úzkost způsobuje potíže v místech, ve kterých jsme nejvíce náchylní, oslabení. Okamžitě napadá náš imunitní systém. Tělo je pak plné pohotovosti, ve stavu nouze, a tudíž kolabuje pod tíhou této negativní emoce.

Láska – Co je láska? Neznám nikoho, kdo by dokázal definovat slovo Láska. Na to je jednoduché vysvětlení. Láska je cit, není to emoce. K vyjadřování emocí nám slouží slova. Ale k vyjádření citu slova nepotřebujeme. Láska je tedy mlčení. Dává člověku duševní klid, slova nejsou třeba. Lásku nemusí váš partner vyslovovat slovy, i když mnozí tato slova považují za důkaz jeho lásky k nim. Stačí cítit postoje partnera k vám, k dětem. Láska nemluví, láska prostě je.

Stále spěcháme, proto můžeme pociťovat pouze emoce. Lásku poznáme, pokud se zastavíme. Zkuste pochopit lásku k druhému například ranním objetím na rozloučenou. Mlčky se přiviňte jeden k druhému, vnímejte vzájemné teplo. Ucítíte, že je vám dobře. Mlčky se podívejte jeden druhému do očí, uvidíte tam hluboko ukrytou něhu.

Je potřeba znát následující: ten, kdo žije především láskou duševní, u toho jsou sexuální kontakty vzácné, ale přinášejí mnohem větší rozkoš. Ten, kdo nepřikládá duševní lásce velký význam, a plete si lásku se sexem, je sexuálně velmi aktivní, nebo naopak se sexu úplně vzdá, rozkoš nepozná.

Poproste svoji nashromážděnou nespokojenost o odpuštění za to, že jste ji neuvolnili dříve. Poproste o odpuštění za svou chybu komunikační čakru, zejména v zádové části (šíje a horní část zad). Rovněž poproste hlavu o odpuštění za to, že jste tím blokovali proud lásky ze srdce do hlavy, a hlava proto musela trpět. Právě bolesti hlavy vám mnohé napoví. V hlavě se nachází mozek, v němž vzniká nesprávné myšlení. Když nespokojenost se sebou osvobodíte, přestanete se vyčerpávat prací a už nebudete v zoufalství říkat: Já nic nechci, já nechci žít!

Odpuštění krok po kroku osvobozuje tělo od negativity. Každé nové osvobození přináší do všedního života změny. Nespěchejte, buďte houževnatí, a budete zažívat radost. Kdo spěchá, toho kvůli spěchu čeká krize. Špatné k člověku nikdy nepřichází proto, aby dokázalo existenci špatného v druhých. Ale proto, aby vás upozornilo na chybu, kterou jste udělali.

Je potřeba se pohnout z místa, protože neprojevená láska ve vás vyvolává pocit sebelítosti a vyvolává nemohoucnost a pocit viny vyvolává únavu.

Jeli srdce zesláblé únavou, život není šťastný. Srdce je středobodem našeho života a pramenem lásky. Srdce a naše naplnění pracuje, pokud je v nás pohyb. Tedy láska. Mohli bychom být šťastni, ale štěstí necítíme, protože chceme stále a stále více štěstí a lásky. Toužíme po dokonalé lásce a neuvědomujeme si, že je to nemožné –  Jsme bezmocní.

Láska je totiž duchovní hodnotou – dokazování je pozemskou činností – tedy prací.

Ze své praxe vím, kolik lidí zneužívá druhé svou sebelítostí. Tito lidé litují sebe a vyžadují soucit od okolí. Jsou nelítostní nesoucitní s druhými, ale jsou silně soucitní sami k sobě a vyžadují to i od vás. Je velký rozdíl mezi lítostí a soucitem. Pokud někoho litujete, stahujete jeho energii dolů. Tím, že nás někdo lituje, vám mnoho dobrého neposkytne. Pouze podpoří vaši sebelítost, a tudíž vyvolá únavu. Člověk soucitný však nelituje, nehladí vás po vlasech, ale hledá řešení. Mnohdy razantní. Ale je to upřímný postoj, který vás může v těžkých situacích zachránit.

Pokud ve vás převáží láska k sobě, sebelítost zmizí. Stanete se svébytným člověkem. Ostatní to buď pochopí, nebo zmizí z vašeho života.

Vždy se ptejte svého srdce. Buďte k sobě citliví. Pokud to dokážete, budete rázem citliví i k ostatním, ale jinak než předtím.

Krásný den Barbora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *