Nejdůležitější důvody, proč se lidé bojí vyléčení.

Vyléčení je prosté, nikoli však snadné. Vyžaduje pouze několik kroků, ale ne zrovna malé úsilí. Když k tomu přidáte díl pokory a upřímnosti k sobě samému, otevře se vám cesta k silnému srdci.

1 krok: Věnujte se léčení tak dlouho, dokud neobjevíte zdroj bolesti. Znamená to, že se obrátíte dovnitř sebe a poznáváte všechna svoje vlastní zranění.

2. krok: Jakmile budete „uvnitř“ rozpoznejte svá zranění. Začala již ovlivňovat váš současný život? Pokud ano, položte si otázku: Proč byste mohli mít strach z léčení? Poproste přítele, ať spolu s vámi bude sledovat vliv zranění na váš vývoj.

3. krok: Jak využíváte svá zranění k tomu, abyste ovlivnili nebo ovládali lidi kolem sebe i sebe sama! – Říkáte někdy, že vám kvůli vašim bolestem není dobře, abyste například zrušili nějakou schůzku, ačkoli jste v pořádku?
Dovolíte si někdy něčeho zanechat nebo s o to ani nepokusit kvůli tomu, že lpíte na minulosti a podporujete tak depresi?
Máte strach, že vyléčením přijdete o důvěrný vztah k určitým lidem?
Bojíte se, že pokud se rozhodnete pro léčení, budete se muset do jisté míry vzdát důvěrně známého života?

4. krok: Zjistěte, co dobrého vzešlo z vašich zranění. Začněte žít s vědomím uznání a vděčnosti.

5. krok: Jakmile jste stav uznali, začněte s odpuštěním. Odpuštění je vědomý čin, který osvobozuje psyché a duši od potřeby osobní pomsty a vnímání sebe sama jako oběti.

6. krok: V myšlenkách buďte s láskou. Vítejte změny ve svém životě, třeba je změnou svého postoje.

Nejdůležitější krok: Buďte tady a teď. Bez minulosti a bez myšlenek na budoucnost.

Srdce je centrum lidského energetického systému. Všechno v našem životě čerpá energii z našeho srdce. Všichni jednou prožijeme zkušenost zlomeného srdce, naši volbou však je, co s tou bolestí uděláme. Použijeme ji jako výmluvu a odevzdáme se tak moci strachu, nebo jsme schopni vymanit se z její moci skrze odpuštění? Jemné energie srdce nás neustále vedou k tomu, abychom nalezli sami sebe a milovali se. Láska k sobě samému nese klíč ke štěstí, o kterém jsme přesvědčeni, že leží mimo nás. Nalezneme ho však pouze uvnitř. Láska je boží síla.

Otázky ke zkoumání:

Jaké emocionální vzpomínky potřebujete vyléčit? Jaké vztahy ve vašem životě vyžadují léčení? Nechali jste se někdy ovládat zraněními jiného člověka? Proč máte strach být emočně zdraví? Spojujete si emoční zdraví s tím, že již nepotřebujete důvěrný vztah? Jak chápete odpuštění? Kterým lidem musíte ještě odpustit? Co vám v tom brání? Jaká je vaše představa zdravého důvěrného vztahu?

Krásný den Barbora

Zdroj: Anatomie Ducha Caroline Myssová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *