Bludný kruh viróz u dětí.

Naše tělo zná nespočet způsobů, jak se vypořádat s infekcemi, s kterými se dennodenně potkává. Je to jeho přirozená schopnost. My však velmi často děláme spoustu věcí proti tomuto procesu, proti vlastnímu tělu. Nedáváme mu prostor na dostatek kvalitního spánku, racionální stravovací režim, bohatý pohybový program, příznivé rodinné a společenské zázemí, vše podtržené obrovskou stresovou zátěží.

Naše dítě pokud je malé, nasává a odráží jako zrcadlo emoce nás rodičů. Dovolte mi malé zamyšlení, které snad aspoň trochu pomůže k vystoupení z kruhu pohodlí a nasměruje naše životy zpět k podstatě bytí a prožívání radosti tady na Zemi.


Ptejme se tedy sami sebe:

Co nám ta bytost, na kterou jsme se tak moc před jejím příchodem na svět těšili, chce svou nemocí říct?

Nemá v hlenech zatlačený pláč ze smutku, že je často samo, odloženo na pospas televizi, mobilu, počítači nebo jiným zařízením, kde cizí lidé, hlasy, postavy tráví s nimi více času než jejich vlastní rodiče?

 Že pouze čas, kdy jsou nemocní, jim zaručí plnou pozornost mámy či táty? Proč to takto nemůže mít, když je zdravé?

Nebo naopak, jejich čas je naorganizován tak, že podvědomě onemocní, aby mohly být doma se svými hračkami.

Každá rodina má jinak nastavenou míru pozornosti jak materiální, tak i osobní, co ale vyhovuje právě vašemu dítěti. Hodně nebo  málo? To víte jen vy, rodiče.

Pojďme ale k tomu, jak můžete sami pomoci, když se dítě dostane do začarovaného kruhu rým, kašlů a opakovaného odhlašování z dětského kolektivu.

Viróza

Pokud je dítě náchylné na virózy způsobující zahlenění, podávejte od půlky srpna až do května pravidelně ráno a večer čajovou či polévkovou lžíci (podle velikosti dítěte) Serafinkového sirupu.  Jeden týden v měsíci udělejte v užívání vždy pauzu.

Pokud se u dítěte objeví první známky virózy, podávejte Serafinkův sirup ve zvýšené dávce a doplňte pitný režim o 3 tablety Schusslerovy soli Ferrum phosphoricum rozpuštěné v teplé vodě /zakoupíte ve zdravých výživách nebo v lékárně/.  Napomáhá okysličení buněk, které se následně s virózou lépe umí vypořádat.

Pokud je dítě již nemocné do Serafinkového sirupu dokápněte 2 kapky dračí krve a podávejte ve zvýšené dávce 4x denně a Ferum phosphoricum 1 rozpuštěnou tabletu v teplé vodě co 2 hodiny. Po třech dnech dávky postupně snižujte.

Striktně vynechejte z jídelníčku všechny mléčné a slazené výrobky, vařte vývary z kvalitního základu kostí a kořenové zeleniny, z pokrmů vařte obilné kaše a rizota a podávejte teplé nápoje s kapkou zázvorové šťávy.

Zvládnout virózy vám pomohou i krémy z firmy Energy. Při akutním záchvatu kašle nejprve je třeba nanést na hrudník dítěte velkou vrstvu Ruticelitu a nechat 10 minut působit, pokud se kašel neztiší opakovat do úlevy. Když se kašel utiší hrudník natřít krémem Artrin.

Pokud krk a nosohltan pálí a není tam kašel, použijte Protektin a následně Artrin.

Rýma, ucpané dutiny – oblast dutin, ale také uzliny na krku potíráme Artrinem. Pro preventivní účinek, když jdou děti do školky, použijte Droserin.

Kombinace těchto přírodních pomocníků a vaši lásky podané s náležitou pozorností vám pomůže vystoupit z bludného kruhu dětských hlenů. Vše doporučuji samozřejmě mít pod diagnostickou kontrolou dětského lékaře.

S láskou a úctou k dětem Barbora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *